Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální informace

17. 11. 2020

Do školy se 18. listopadu vrací 1. a 2. ročník.

Vzdělávat se děti budou běžným způsobem s výjimkou TV a HV. 

Ráno při příchodu ke škole budou hned vpuštěni do budovy (nebudou muset čekat na otevření školy v 7:20 hod.), bude jim změřena teplota a po nezbytné dezinfekci budou bezodkladně odcházet do svých tříd. I děti, které dochází do školní družiny, budou odděleně dle ročníků očekávat zahájení výuky (a po vyučování tomu bude podobně, každý ročník bude fungovat samostatně).
Po celou dobu výuky budou děti i zaměstnanci školy trvale používat roušky. Je tedy třeba děti zásobit dostatečným množstvím roušek - pro samotnou výuku minimálně dvě, pro družinu další dvě, pokud budou děti v družině ráno i odpoledne.
Místo TV budou třídy chodit na procházky. popř. sledovat sportovní programy (při nemožnosti pobývat venku s ohledem na počasí).
HV bude probíhat bez zpěvu. Paní učitelky mají možnost využít tuto hodinu dle svého uvážení s ohledem na dobu uzavřených škol k probírání učiva jiných předmětů.
Paní učitelky budou dbát na to, aby děti měly co největší komfort pro výuku, s častým větráním. Budou vyučování přizpůsobovat aktuální potřebě odpočinku s pobytem venku tak, aby se třídy nepotkávaly. Dbejte na to, ať jsou děti dostatečně teple oblečené.
Pokud jsou děti přihlášené do Doučování, bude probíhat běžným způsobem, třídy se nám při této aktivitě nemíchají.
 
V případě soužití s rizikovou osobou je možné se domluvit s ředitelkou školy na podobném systému, jako když je dítě nemocné, se zasíláním práce s paní učitelkou domluveným způsobem.

___________________________________________________________________________

11. 11. 2020 - konečně přinášíme alespoň pro některé z vás pozitivní zprávu - prvňáci a druháci se vrátí do školy, a to ve středu 18. 11. 2020.

Pravidla docházky jsou striktní:

- roušky budeme používat trvale, ve všech prostorách školy, TV a HV se nebude konat, jak je známe,

- školní jídelna a školní družina budou pro prezenčně vzdělávané žáky fungovat v běžném režimu, samozřejmě s hygienickými opatřeními,

- ostatní ročníky budou mít možnost osobní individuální konzultace s vyučujícím v předem dohodnutém čase.

Poslechněte si oznámení ministra školství: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3224458-pokud-se-bude-epidemie-vyvijet-jako-dosud-mohli-se-zaci-prvnich-a-druhych-trid-vratit

____________________________________________________________________________

30. 10. 2020  - dle sdělení ministra školství budou školy postupně otevírány na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví. V první řadě by se měli do škol vrátit žáci 1. a 2. ročníků. Kdy toto nastane, zatím netušíme. Nouzový stav byl prodloužen do 20. listopadu, otevírání škol s tímto termínem však nutně nemusí souviset.

____________________________________________________________________________

27. 10. 2020 - dnes ministr zdravotnictví oznámil, že se školy 2. 11. 2020 neotevřou - tisková konference: https://ct24.ceskatelevize.cz/video/3215734-vlada-oznamila-ze-pozada-o-prodlouzeni-nouzoveho-stavu-skoly-chce-nechat-dale-zavrene (čas 8:38).

Bližší informace k plánu otevírání škol by měly být zveřejněny v pátek 30. 10. 

____________________________________________________________________________

12. 10. 2020 - tisková konference Vlády ČR - https://ct24.ceskatelevize.cz/video/3205123-mimoradna-tiskova-konference-po-jednani-vlady-12-rijna

 

Podstatná informace:

Všechny základní školy v ČR přechází počínaje dnem 14. 10. 2020 na distanční výuku. Žáci se do škol vrátí v pondělí 2. 11. 2020.

Další informace budou sděleny prostřednictvím emailů a na webových stránkách školy.

____________________________________________________________________________

8. 10. 2020 - vyhlášena nová opatření Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva školství - https://ct24.ceskatelevize.cz/video/3202292-brifink-po-jednani-vlady-k-zavedeni-novych-opatreni-proti-sireni-koronaviru-z-8-rijna

 

Podstatné informace:

Výuka na prvních stupních základního vzdělávání zůstává beze změn. Ministr školství také oznámil, že na 26. a 27. října vyhlašuje dny volna. Provoz mateřských škol a školních družin zůstává nezměněn. Je však omezeno fungování školních klubů, jsou uzavřena vnitřní sportoviště včetně bazénů.

Pro naši školu to tedy znamená:

 

V návaznosti na opatření, vyhlášená 8. 10. 2020 - S PLATNOSTÍ OD PONDĚLÍ 12. 10. 2020 - prozatím do konce podzimních prázdnin (1. 11.):

 1. Přerušujeme plavecký výcvik – v termínech 12., 19., 26. 10.
 2. Přerušujeme sportovní kroužek.
 3. Přerušujeme Klub zábavné logiky a deskových her.
 4. Dochází k návratu rozvrhu hodin před plaváním.
 5. Hodiny TV budou realizovány zejména formou venkovních aktivit.

 

Dále dochází k následujícím změnám:

 1. Projektový den mimo školu ve Svíčkárně je zrušen a bude přesunut na jiný termín.
 2. Nebudeme letos realizovat odpoledne s rodiči před podzimními prázdninami.
 3. Podzimní prázdniny MŠMT prodlouží o pondělí a úterý 26. a 27. 10. (bude volný celý týden).
 4. Plánovaný Den otevřených dveří přesouváme na jarní období.

 

Zatím bude pokračovat v běžném režimu:

 1. Doučování v jednotlivých třídách
 2. Kroužek PC
 3. Logopedický kroužek

 

____________________________________________________________________________________

2. 10. 2020 - Informace o vydání nařízení Krajské hygienické stanice

Usnesení vlády z 30. 9. 2020

Informace - Zlínský kraj

Informace KHS Zlín

 

Podstatné informace:

Od 5. 10. 2020 je vyhlášen nouzový stav v celé ČR na období 1 měsíce.

U 1. stupně základních škol se v rámci vzdělávání zakazuje zpěv (výuka hudební výchovy dále pokračuje, ovšem bez zpěvu). Režim pro sportovní činnosti se nemění.

____________________________________________________________________________________

1. 10. 2020 - Dle dnešního dotazu u KHS o realizaci plaveckého výcviku sdělujeme, že plavecký výcvik bude zahájen dle původního plánu v pondělí 5. 10. 2020.

Dle dnešní konzultace s KHS zrealizujeme také naplánovaný Projektový den ve Svíčkárně v Olomouci (15.10. 2020), pokud nenastanou nepředvídané okolnosti.

____________________________________________________________________________________

30. 9. 2020 - tisková konference Ministrů školství a zdravotnictví - https://ct24.ceskatelevize.cz/video/3195930-tiskova-konference-romana-prymuly-za-ano-a-roberta-plagy-ano-k-vyhlaseni-nouzoveho

 

Podstatná informace:

Z této tiskové konference vyplývá, že se pro nás zatím mnoho nemění. Z vyhlášených opatření pro nás na následujících 14 dní platí pouze hudební výchova bez zpěvu a tělesná výchova bude bez omezení.

Kroužky mohou být realizovány do počtu 10 žáků, to pro nás problém není, ten by mohl nastat s TYMY, raději se informujte přímo tam.

Plavecký výcvik zahájíme podle plánu, pokud neobdržíme informaci o opačném postupu. V případě odložení Vás budeme obratem informovat.

Máme v plánu také Projektový den mimo školu (na 15. 10., Svíčkárna Olomouc), zde zjišťujeme, zda můžeme opravdu realizovat nebo budeme měnit termín. Informace Vám obratem předáme.

_____________________________________________________________________________________

23. 9. 2020 Metodické doporučení pro vzdělávání distančním způsobem - zde

 

Podstatná informace:

Tento dokument slouží k orientaci všech aktérů vzdělávání pro případ prezenční, smíšené a distanční výuky v souvislosti s případnými nařízeními nebo mimořádnými opatřeními. Nastiňuje povinnosti všech subjektů a doporučení k jednotlivým způsobům výuky.

_____________________________________________________________________________________

18. 9. 2020 Nařízení Ministerstva zdravotnictví - MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ k nošení ochranných prostředků - zde.

 

Podstatná informace:

Pro 1. stupeň základních škol a přípravné třídy základních škol se režim nemění. V rámci výuky v učebnách o použití roušek vždy rozhodne vyučující. Ochrana dýchacích cest není vyžadována během přestávek při pobytu žáků v učebně. Žáci i všichni pracovníci školy musí nosit ochranu dýchacích cest ve společných prostorách školy (např. chodby a záchody).